Lélegezz! Ötször!

Uncategorized Jan 29, 2018

Mindenki tudja, hogy a mozgáshoz, a gondolkodáshoz oxigénre van szükségünk. Sőt, hogy érezni tudjunk, ahhoz is oxigénre van szükségünk, hisz a szívünk sem működik oxigén nélkülJ! (Mellesleg, a szívünk nélkül az oxigén sem jut el a sejtjeinkhez, amiből egy kevéssé tudományosan megalapozott következtetéssel oda juthatunk, hogy érzelmek nélkül nem tudunk létezni! De ez talán egy másik blog témája lesz majd.)

Mind tudjuk tehát, hogy mindenhez oxigénre van szükségünk. Ez a legalapvetőbb szükségletünk, hiszen a sok létfontosságú dolog közül a legrövidebb ideig oxigén nélkül tudunk létezni!

Mégis, rengeteg dolgot teszünk (vagy éppen nem teszünk), ami akadályoz minket abban, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű oxigénnel lássuk el testünket! Ez az élet minden területén visszahat ránk, a fizikai, szellemi állapotunkra, a közérzetünkre, a teljesítményünkre! A fellépő hiánytünetek ráadásul erősítik egymást. Rosszul érezzük magunkat, fáj a fejünk, idegesek leszünk, összeveszünk valakivel, rombo...

Continue Reading...

5 eszköz a félelmek leküzdésére

Uncategorized Jan 22, 2018

Félelmeink gátolják előrehaladásunkat, akadályozzák céljaink elérését! Előzőleg a különböző félelmekről írtam, és arról, hogy mennyire fontos tudatosítanunk azokat. Most az öt legfontosabb, és talán legegyszerűbb eszközről, módszerről írok, amelyekkel csökkenthetjük, megszüntethetjük félelmeinket, vagy legalább minimalizálhatjuk negatív hatásukat teljesítményünkre.

  1. A döntés legyen döntés! Fogadd el döntéseidet! Ha egyszer meghoztál egy döntést, akkor ne vizsgáld újra és újra felül, hogy vajon jól döntöttél-e! Fogadd el, hogy nem tudsz, tudhatsz mindent pontosan a döntés meghozatalakor, de ha a döntés pillanatában úgy érzed, hogy jó döntést hozol, akarod ezt a kihívást, akkor tudatosan ragaszkodj hozzá. Amennyiben a cél elérése során meg tudsz határozni olyan mérföldköveket, amelyet elérve lényegesen több információval fogsz rendelkezni, vagy valamilyen köztes döntési helyzetben leszel (pl. teszt gyártás után a sorozatgyártás beindítása, emberek felvétele stb.), akkor ilyenkorra ütem
  2. ...
Continue Reading...

Félelmek, amik akadályozzák céljaink elérését

Uncategorized Jan 15, 2018

Tudatosítsd félelmeidet, hogy le tudd győzni őket! Sokszor akadályoznak minket félelmeink abban, hogy beteljesítsük álmainkat, elérjük céljainkat! A legtöbb esetben azonban nem vagyunk tudatában félelmeinknek, csak azt vesszük észre, hogy nem tesszük meg, amit elterveztünk, halogatjuk a dolgokat. Hat félelmet különböztethetünk meg a változással kapcsolatban, a félelem tárgyát illetően:

  • Valaminek az elvesztésétől való félelem: A jelenlegi állapot megváltozása nyomán veszteségek érhetnek minket. Például ha tovább növekedik a cégem, akkor lehet, hogy el fog veszni a családias hangulat, vagy nem fogok tudni mindent átlátni egy személyben. Ez a félelem tudat alatt szabotálhatja törekvéseinket cégünk fejlesztésére!
  • A környezetünkben lévők véleményétől, ítéletétől való félelem: Társas lények vagyunk. Akár bevalljuk magunknak akár nem, szinte mindannyiunk számára nagyon fontos, hogy mit gondolnak, mondanak rólunk mások. (Mit gondolnak a barátaim, ha otthagyom a jól fizető munkám? Hülyének
  • ...
Continue Reading...

A te célod

Uncategorized Jan 08, 2018

Álmaink azonosítása, céljaink meghatározása az első lépés az úton! De lapul néhány fontos csapda már ezen a ponton is! Sokféle „iskola” van, amik mást javasolnak a cél méretét, nehézségét, időtávját vagy éppen az egyszerűségét, összetettségét illetően. De egy valamiben mindenki egyetért, nagyon fontos a siker szempontjából, és a sikerrel való elégedettség szempontjából, hogy tényleg a saját célod megvalósításának kezdj neki!

Meglepően könnyű olyan célt kitűznünk, amely nem is igazán a miénk. Rengeteg tényező, elvárás, minta, javaslat vesz körül minket egészen kicsi gyermekkorunktól kezdve, amelyeket könnyen magunkévá teszünk. Minél kisebbek voltunk annál inkább tudatalatti programként hatnak ezek a minták. Egyéni adottságtól, személyiségtől függ, hogy mennyire vagyunk nyitottak, befogadóak vagy éppen ellenállóak ezekkel a külső hatásokkal szemben. Ezért mindenképpen érdemes ellenőrizni, hogy a cél, az álom, amit megfogalmazunk, magunk elé kitűzünk valóban a miénk-e!

Ha ugyanis egy ol...

Continue Reading...

Az (aktív) változás három alapfeltétele

Uncategorized Jan 02, 2018

Az aktív változást meg kell különböztetnünk a passzív változástól. Az aktív változás az, amikor saját szándékból, elhatározásból és belső energiánkat használva változunk. A passzív változás az, amikor valamilyen külső nyomás, hatás kapcsán következik be a változás bennünk. Ez sokszor akkor következik be, amikor mi belső indíttatásból nem tudtunk meglépni valamit, és ehhez külső „segítséget” kapunk, esetenként akár valamilyen negatív impulzus, sokk képében. Az így végbemenő passzív változás is lehet pozitív irányú, de általában sokkal több nehézséggel, szenvedéssel és veszteséggel jár, ezért én inkább arra szeretnélek sarkallni téged, hogy aktívan, saját elképzeléseidet megvalósítva, a belülről jövő impulzusokra építve  változz. Ezt hívom aktív változásnak, ami sikeres csak akkor lehet, ha teljesülnek a következő feltételek:

  • Az első feltétel, hogy tudjuk, mit akarunk elérni! Tudom, banálisnak hangzik, de nem lehet eléggé hangsúlyozni a jelentőségét! Az, hogy tudjuk, mit akarunk elérn
  • ...
Continue Reading...

Az öt legfontosabb ok, amiért nem tesszük meg, amit elhatároztunk

Uncategorized Dec 21, 2017

Volt már olyan, hogy valamit elhatároztál, de nem tetted meg? Nem vagy egyedül! A legtöbben sok ilyen élménnyel rendelkezünk!

Elhatározásaink megvalósítása mindig nehézségekbe ütközik, az esetek legnagyobb részében az emberek el sem kezdik megvalósítani, amit elhatároztak! Ennek oka jellemzően az elhatározás körülményeiben keresendő! Elhatározást ugyanis általában valamilyen speciális esemény (pl. új év), időpont, impulzus hatására teszünk. Ennek három fontos következménye van:

  • Az elhatározás pillanata általában érzelmileg telített, jellemzően valamilyen frusztráció, vagy éppen nagyon is inspiráló hatás, esemény megélése határozza meg azt. Ennek következtében az elhatározás pillanatában általában eltérő tudatállapotban vagyunk a „hétköznapi”, jellemző tudatállapotunkhoz képest, vagy a hétköznapitól eltérő nézőpontból tekintünk életünkre, az adott helyzetre. Így az ilyen eltérő állapotban hozott döntésünket, elhatározásunkat sokszor nem érezzük magunkénak a hétköznapokban. Nem tudun
  • ...
Continue Reading...
Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.